1. Sohbet

Namaz Kılmak ..

'Dini ve İslami Paylaşımlar' forumunda YaRen tarafından 8 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. YaRen

YaRen Admin Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    111
    Ödül Puanları:
    43
    Namaz kılmak imandan sonraki en büyük hakikattır. Kur’an-ı Kerim’de yüze yakın yerde namazdan bahsedilmektedir. Başka bir ibadete bu kadar özen gösterilmemiştir.Rasulullah’ın gözümün nuru dediği bizlere miraç gibi hiçbir kula nasip olmamış olmayacak bir güzellikten getirdiği namaza gerekli ehemmiyeti veriyor muyuz acaba? Efendimiz s.a.v vefatı vaktinde çektiği sıkıntılar içerisinde bile,sahabelerine Namaza dikkat ve devam ediniz vasiyet ve tavsiyesinin ne demek olduğu ve nasıl bir hakikati ortaya koyduğunu düşünüyor muyuz?Namaz müminin Allah’ın huzuruna çıkması, onunla konuşmasıdır. Namaz kılmak insanı manevi oalrak yükseltir ve kendini daha huzurlu hissetmesini saglar . Günahların affına vesile olur. Kulun namazdan sonra ettiği duası makbul olur. Rabbine yakın olmak isteyen bir kul namaz kılmalıdır. Rabbim bizi ve neslimizi namazi geregi gibi kilanlardan eylesin insallah ...

2. garfield

garfield Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Davetine icabet ettim Ya Vedud işte ruhum benimle huzurundayim Allah u Ekber diyerek elimin tersi ile ittim dünyayı ruku ile egildim sübbane rabbiyel azim secde ettim tüm benligimle actim sübbane rabbiyel ala ellerimi yakma yarabbi muhammed aşkina yakma yarabbi..... N.

Son düzenleme: 28 Şubat 2017
    YaRen bunu beğendi.
  3. garfield

garfield Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Screenshot_2017-01-14-15-14-08.png Screenshot_2017-01-14-15-14-08.png

YaRen bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş