1. Sohbet

Ekonomik Sıkıntılar Evliliği Bitirir mi?

'Aşk ve Sevgi' forumunda Dilan Tahtacı tarafından 24 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. Dilan Tahtacı

Dilan Tahtacı Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    Ben bu alanlarda dertleşmekten büyük keyif alan biriyim ancak şuan içim öyle daralıyor ki anlatamam. Eşimle ekonomik sorunlarımız bitmek bilmiyor. Geçen hafta ona erkek pantolon almaya gittik. Orada bile 40 tane hesap yaptık da alamadan çıktık. Tabi ki bu durum her eşte olduğu gibi ben de de kötü bir ruh hali oluşturuyor. Üzülüyorum.
    İkimiz de deli gibi çalışmamıza rağmen kaç yıl oldu hala dikiş tutturamadık. Sadece akşamları 2 saatliğine birbirimizi görüyoruz ve aramızda sevgiye dair falan bir şey kaldığına inanmıyorum artık. Yabancılaştık birbirimize. İş hayatı ve ağır yaşam koşullarının mahfedemeyeceği hiç.bir güzellik yok.
    Üniversitede tanışmıştık eşimle. O zamanlar ne bu kadar gelirmiz ne de bu kadar giderimiz vardı. Ailelerin desteğiyle kısıtlı şartlarda da olsa manevi yanımızı psikolojik doyumlarımızı yaşayabiliyorduk. O zamanlar bana hırka modelleri bakmaya gittiğimiz günü hatırlıyorum. Karda kışta bayağı yol katetmiştik. Ama çok eğlenmiştik çünkü bir arada olmanın, birlikte zaman geçirmenin doygunluğu vardı üzerimizde. Şimdi bakıyorum, kirası, pazar masrafı, faturaları derken hem para kalmıyor hem de bir araya gelemiyoruz. Geldiğimizde de günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için konuşmadan öylece tv izliyoruz.
    Hafta sonları da ütü, hafta içine yemek hazırlığı, ev temizliği derken o da başka bir yorgunluk boyutu oluyor bizim için. Sadece bizim yaşamımız mı böyle bilmiyorum ama sanırım istanbul da yaşayan herkes için bu şartlar üyük oranda geçerli. Peki nasıl baş ediyorsunuz? Hele ki çocukları olan aileler nasıl idare ediyor çok merak ediyorum. Umarım önümüzdeki 5 yıl içinde toparlanırız ama açıkçası pek bi umudum olduğu söylenemez.

Bu Sayfayı Paylaş