1. Sohbet

Reina'da Hayatını Kaybedenler Şehit'midir?

'Dini ve İslami Paylaşımlar' forumunda garfield tarafından 2 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. garfield

garfield Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Evet saldırı bir terör saldırısıdır. Fakat saldırı yapılan yerde gece kulübü. O anda görevinin başında ölenler için gönül rahatlığı ile şehittir diyebiliriz elbette. Sonuçta evlerine ekmek götürmek için işine gücüne gitmiş insanlar. Ya o gece oraya eğlenmeye gidenler şehitmidir?
    Yılbaşı biz müslümanlar için özel bir gün değildir diye biliyorum. Belkide haram olarak bildiğimiz halde irademize sahip çıkamayıp işlediğimiz günahlara özellikle o gece dur diyebilirdik. Hristiyan aleminin bayramı olarak bilinen o gecede onlar gibi eğlenmemiz ne kadar doğru?
    Ölenler arasında alkollü olanlarında olduğunu düşünüyorum. Sonuçta CAMİ değil gece kulübü. Allah rahmet eylesinde, onlardandami şehit diye bahsedilecek?
    Elbette saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Huzur dolu saygının, sevginin bol olduğu kardeşce bir dünyada yaşamak istiyoruz. Fakat toprağı için yemek yemeden, su içmeden çatışarak şehitliği hakeden birine yakışır diye düşünüyorum bu ünvan.
    Sıkça sorulan bu sorulara cevap bulmak için kendi aramızda doğru bilgiye sahip arkadaşlarımızdanda yorumlar bekliyoruz.
    Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın.
    Saygılar..

Bu Sayfayı Paylaş