1. Sohbet

Kitap Okumanin Yararlari..

'Eğitim' forumunda YaRen tarafından 22 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. YaRen

YaRen Admin Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    111
    Ödül Puanları:
    43
    En son ne zaman bir kitap ya da herhangi bir dergide yayınlanmış bir makale okudunuz? Günlük okuma alışkanlığınız tweetler, Facebook ya da mutfaktaki ürünlerin kullanım talimatları ile mi sınırlı? Eğer siz de düzenli okuma alışkanlığına sahip olmayan sayısız insanlardansanız, kaçırdığınız bir şey var: Okumanın birçok faydası var ve ben biraz bunlardan bahsetmek istiyorum ..
    Zihinsel uyarilma , stres atma , Bilgi edinme , Kelime dagarcigimizin genişlemesi , Hafizanin güçlenmesi , Daha güçlü düşünme yetenegi , Konsante yeteneginin artmasi , Daha iyi yazma becerisi , Huzur bulma , Farkli kültürleri tanima ve öğrenme , Parasiz aktivite ve son olarak sunu belirtmek istiyorum vücudumuz icin egzersiz yapmak ne kadar önemliyse beynimiz icinde kitap okumak o kadar önemlidir . Klasik edebiyat, şiir, dini kaynaklar, gençlik serileri, kişisel gelişim, bilimkurgu, çizgi roman, deneme, korku-gerilim, polisiye, destanlar, senaryo ya da romantik romanlar, ilginizi çekecek ve hayal gücünüzü besleyecek bir şeyler mutlaka bulacaksınızdır. Tek yapmanız gereken bilgisayarınızdan, televizyon karşısından ya da akıllı telefonunuzdan biraz uzaklaşmak ve kitabınızın sayfalarında kaybolmak.

Bu Sayfayı Paylaş